• РеПроФорсе лого

      ReProForce
      FP7-REGPOT-2009-1

  • Слогън

    ПОВИШАВАНЕ ИЗСЛЕДОВАТЕЛСКИЯ  КАПАЦИТЕТ НА БЪЛГАРСКИЯ ИНСТИТУТ “БИОЛОГИЯ И ИМУНОЛОГИЯ НА РАЗМНОЖАВАНЕТО”

    • Google търсене

       
        • Събитие

          Втора среща на партньорите по по проекта към FP7 "ReProForce"

          10.03.2011

           Втората среща на партньорите по ReProForce FP7-REGPOT-2009-1 проекта се проведе на 21 февруари 2011 г. в Институт по биология и имунология на размножаването - БАН, София, България. В срещата взеха участие общо 25 учени, от които всички участници в проекта от ИБИР-БАН и 4 представители от поддържащите партньорски организации на проекта: Prof. F. Gandolfi (Милано-Италия), Prof. U. Markert (Йена-Германия), Prof. N. Fernandez (Есекс-Англия) и Prof. K. Teerds (Вагенинген-Холандия).

          Трима от партньорите в проекта: Prof. H. Donat и Prof. U. Kleinstein (Магдебург-Германия) и Dr. Besenfelder (Виена-Австрия) участваха в проведената допълнително на 26.03.2011 партньорска среща.

           Срещата премина в две заседания по дневния ред при изключително делова атмосфера, активно и отговорно участие на изпълнителите на проекта.

          • Срещата бе открита от координатора на ReProForce проекта доц. Маргарита Моллова, която представи пълен, задълбочен и аналитичен отчет за изпълнението на проекта през 2010 година. Представеното в отчета бе прието със задоволство от участниците, като бе подчертано, че постигнатото ще бъде добра база за изпълнението на проекта през следващите години.
          • Бяха представени подробни отчети по изпълнение на мобилити програмата за 2010 година от сътрудници от ИБИР-БАН прекарали краткосрочни специализации в лаборатории на партньорите по теоретично обучение, усвояване на нови методи и провеждане на експерименти (К. Шумков и П. Рашев). От зададените въпроси по представените отчети и проведените дискусии стана ясно, че те са протекли успешно и полезно.
          • Бе представена и обстойно дискутирана научна работна програма на постъпил по ReProForce проекта учен д-р Сорен Найрабедян. Представеният проект на тема „Сартолиеви клетки – „кръстопът” между вроден и придобит имунитет и про-герминативни функции в тестиса” получи пълно одобрение и предизвика определен научен интерес от присъстващите на срещата. Д-р Хайрабедян получи не само много полезни препоръки и съвети от партньорите по проекта, но и предложения за сътрудничество.
          • Лекция на тема „ Как да се пише успешна научна публикация за престижни списания” бе поднесена по много интересен и полезен начин от Prof. K. Teerds (Вагенинген, Холандия). На лекцията бяха поканени всички научни сътрудници на института.
          • Лекция на тема “Роля на интегрините в човешкия ендометриум” бе изнесена от проф. Х. Донат и дискутирана от участниците в срещата.
          • Лекция на тема “Ин витро матурацията: нова технология при асистираната репродукция” изнесе проф. У. Клайнщайн, последвана от интересна дискусия.
          • На партньорите по ReProForce проекта бяха показани новите лаборатории и апаратурата закупена със средства по проекта през 2010 година и възможностите, които предоставя апаратурата в научноизследователската работа.
          • Проведено бе обсъждане и адаптиране, към интересите и възможностите на страните, на плана за провеждане на мобилити програмите за 2011 година. Бяха уточнени лекциите и лицата, които ще ги изнасят, както и специализациите на млади учени в лабораториите на партньорите.
          • Особен интерес и дискусии предизвика изнесената от доц. Елена Кистанова, Научен експерт на ReProForce проекта, подробна информация върху „Перспективи за сътрудничество с ReProForce партньорите” и , преди всичко, върху възможността да се разработи съвместен научноизследователски проект. Подробно бяха разгледани въпросите отнасящи се до научните приоритети в основните теми на FP7, като "Здраве" и "Храни, селскостопанство, рибовъдство и биотехнологии", отговарящи на научните интереси на ИБИР и партньорите. Проведена бе дискусия върху общите проблеми и интереси на партниращите страни, възможностите за разширяване на научната мрежа с оглед привличане на още партньори за участие в разработването на нов/и научни проекти по европейските програми, използвайки едновременно опита на партньорите и научния и технически капацитет на Института по биология и имунология на размножаването, придобит в резултат на ReProForce проекта.
          • На партньорите беше предоставен график за провеждане на научни мероприятия по проект РеПроФорсе за 2011 година, както и първото съобщение за 13-ти Международен симпозиум по имунология на репродукцията, 22-24 юни 2012, Варна, България. който се организира от Международен координационен комитет по имунология на репродукцията, със седалище ИБИР и от ИБИР-БАН, с цел да бъдат лично поканени и да информират институциите, в които работят, за мероприятието.
        Персонализирано търсене
        Мрежата
         
         
         
        Custom Search
        Web
         
         
         
      • Комитет